Geostrategia

Zasady taktyki i strategii
ODPOWIEDZ
SŁAWEK
Posty: 346
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

wt 18 sie 2020, 23:20

Obawiam się, że Piotr ma rację co do Białorusi. Łukaszenki już nie ma i Białorusi już nie ma, tylko o tym zainteresowani nie wiedzą. Ostatnie państwo w Europie jako tako suwerenne przestaje istnieć. Nie będzie gdzie wyemigrować. Za dolce i euro taki sajgon zgotują Białorusinom, że przyćmi ukraiński Majdan. Obudzą się za trzydzieści lat bez przemysłu, własnych banków, na smyczy MFW i BŚ. Smutne.
Europa na to patrzy, bo to jest czytelne nawet dla opóźnionego umysłowo obserwatora. Nikt nic nie mówi, nikt nic nie robi.
Wszystkim pasuje, nawet nam.
Wielki bandyta zza oceanu kąsa FR. IV Rzesza poszerza przestrzeń na wschód. Powstaje nowa kolonia dla tzw zachodu i tania siła robocza zasili gospodarki starej Europy. Najsmutniejsze jest to, że tysiące Białorusinów wychodzi na ulice i tego (może nieświadomie) chce !
Romeo

czw 20 sie 2020, 12:55

Może być jak z Ceausescu szybki sąd i czapa , chyba że pokojowo zejdzie ze stołka i spier... ucieknie przytomnie jak Janukowycz do ruskich ...
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 21 sie 2020, 10:18

Lepiej żeby do Rosji nie uciekał bo z tego może być zadyma na całą Europę, jak by FR na akcję podporządkowania Białorusi się wzięła.

Ciekawość mnie pali jak się zakończy ta draka na Białorusi...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

sob 22 sie 2020, 12:20

Najtęższe głowy tego nie wiedzą , jedynie co pozostało to obserwować ...
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 22 sie 2020, 14:56

Dokładnie @Romeo. Czas pokaże co się wydarzy a wiem że obserwujesz geopolitykę i wypowiedziałeś się dosyć neutralnie. Wrzucę tu link z rozmowy Jabłonowskiego z Białorusinem. Nie podoba mi się ta narracja krótko mówiąc choć momentami padają trafne stwierdzenia z obydwu stron.

https://www.youtube.com/watch?v=XNttpDyYIKQ
CYKLOP

ndz 23 sie 2020, 09:23

Obserwuję temat jaki dzieję się w koło . Czy to od strony wschodniej czy zachodniej .
Zawsze za tymi problemami stoi system i żądza pieniądza . Raczej staram się trzymać z dala od tego syfu .
Dla mnie Nacjonalizm to Polska dla Polaków bez żadnego syfu . iitd.......
Romeo

ndz 23 sie 2020, 11:28

Tu polecam posłuchać,ocena sytuacji , zawsze można wyciagnąć jakieś wnioski :
https://www.youtube.com/watch?v=TkWVJaaCQtY
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 23 sie 2020, 13:56

Po wysłuchaniu tego materiału tylko mocniej się uświadczyłem w przekonaniu że nie jest to taka prosta sprawa.
Zawsze za tymi problemami stoi system i żądza pieniądza
Niestety tak to właśnie wygląda
Dla mnie Nacjonalizm to Polska dla Polaków bez żadnego syfu . iitd.......
To są skrajności które moim zdaniem nasilają się coraz bardziej. Dla mnie na pierwszym miejscu jest to jakim ktoś jest człowiekiem czy trzyma się jakiś norm społecznych. Kolor skóry czy orientacje seksualne są nieważne. Ale to co widzę to niestety wręcz epatuje wrogością do właśnie tych przyjętych norm społecznych. Ale to też nie wszyscy żeby od razu wrzucać do jednego worka.
CYKLOP

ndz 23 sie 2020, 16:01

Wszystko w granicach zdrowego rozsądku i głębokim przemyśleniem z tymi normami społecznymi .
A w szczególności dla tych co niby te normy ustalają . Jak mawiają . Co kraj to i obyczaj .
A normy z upływam czasu i zmian rządzących się nieustannie zmieniają . Czyli jaki system taka norma .
Teraz mamy normy na wirusa bezobjawowego . I społeczność ma się dostosować .
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 23 sie 2020, 16:44

Co do norm społecznych to nie mieszał bym polityki. To dwa odrębne światy. Polityka, władze i społeczeństwo. Społeczeństwo ustala własne zasady w których egzystują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taktycznie”