EDC przy kluczach

EDC, BOB i inne komplety sprzętu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 27 wrz 2023, 14:21

Temat stary i odmieniony przez wszystkie przypadki w środowisku surwiwalowców (poza tymi domowymi) a jednak może wart przypomnienia.

Wychodząc z domu, choćby po przysłowiowe bułki, mamy ze sobą zwykle trzy rzeczy: portfel, telefon i klucze. Praktycznie zawsze mamy ze sobą te trzy pozycje wyposażenia. Co szkodzi dodać do kluczy dwie-trzy podstawowe rzeczy? Zamiast wypychać portfel kartami przetrwania? Każdy ma swoją filozofię i sam komponuje swoje EDC. Przypominam jedynie o możliwości wykorzystania kluczy. Przy okazji przypomnienie z wykładów @West_end, kluczy nie pokazujemy nikomu, nie publikujemy ich zdjęć itd. Fachowcy od włamań i kradzieży są w stanie poznać, jakie mamy zamki w domu czy w samochodzie ;)

U mnie:
- Victorinox Classic SD, oferujący ostrze noża, pilniczek, nożyczki, wykałaczka i pęsetka. Waga 21g. Długość całkowita 58mm.
- Varta Indestructible Key Chain Light, mini latarka LEDowa, zasilana jedną baterią AAA. Zapewnia świecenie do 3,5h. Waga 30,3g. Długość całkowita 83mm.

Zatem mamy przy kluczach źródło światła, ostrze do cięcia i przydało by się źródło ognia. Akurat nie posiadam. Chcę sobie dokupić małą wieczną zapałkę jak opisywał kolega z forum tutaj.

20230927_135011-01.jpeg

Edit - warto dodać: zamiast popularnych smyczy na klucze, można sobie wykonać smycz z paracordu, tym samym mając przy kluczach jakąś długość sznurka do wykorzystania w razie W.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
edlech
Posty: 49
Rejestracja: czw 19 mar 2020, 22:08
Lokalizacja: Łowicz-Łodz
Kontakt:

śr 27 wrz 2023, 21:24

Latarka bardzo dobra, sam byłem zaskoczony. Nosiłem długo, ale... Trzeba zmienić sposób mocowania, bo oczko do zawieszenia jest zrobione w części gumowej. Mi sie rozerwało i tyle latarkę widziałem.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 29 wrz 2023, 18:21

Taka twardsza guma, faktycznie. Nie wygląda licho ale trzeba uważać, lub przerobić.
Obrazek
bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pn 02 paź 2023, 10:53

Latarkę do kluczy - polecić mogę olight i3e Eos. W pełni aluminiowa, mi się sprawdziła, teraz odpiąłem od kluczy i mam w nerce edc. 90 lumenów naprawdę daje rade, rozmiar niewiele większy od AAA która ją zasila.
Z nożyków - mam trzy. Przy kluczykach do samochodu jest walther ppq micro - świetny, liner lock, przyzwoita stal - naprawdę poręczne narzędzie. Przy kluczach od domu mam proline (modelu nie pamiętam, mam go opisanego na blogu...) dość dobry, choć ciężko chodzi. Mam jeszcze nożyk MAM, też breloczkowy ale nie ma żadnej blokady...
Kolejna rzeczą jest "mini łom" - taki mikro multotool. Sam mam kershaw pt-2, na militariach widziałem też sanrenmu. Fajnie pasuje do kluczy, poręczny a nie zawsze trzeba mieć dużego topola czy scyzoryk.
Można też pomyśleć o pojemniku zakrecanym z aluminium czy czegoś podobnego - szczelny, do środka wejdzie rozpalka, tabletki do odkazania wody, zwiniety banknot albo jakiś inny drobiazg
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Maślak13
Posty: 266
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

pn 02 paź 2023, 21:11

Bardzo fajny pomysł z tym pojemniczkiem hermetycznym. Zwiniete kilka banknotów po 10zlotych nic nie waży a zawsze to kilka litrów paliwa czy drobny zakup potrzebnej rzeczy lub czegoś do zjedzenia. Szukam pojemniczka dzięki ✌️
Leśni_Ludzie
Posty: 3
Rejestracja: pn 12 lut 2024, 13:01
Kontakt:

pn 11 mar 2024, 23:57

Jeżeli chodzi o latarkę do klcuzy to ja mam akurat Fenixa E01, Chcociaż jeżeli chodzi o moje Edcowe klucze to staram się mieć jak najmniejszą wagę kluczy. Powód jest dla mnie bardzo prosty, Już raz tak swoją stacyjkę w samochodzie załatwiłem :) No ale wtedy miałem pierdaty niepotrzebnych rzeczy, od małej smolnej szczapki, po kubotan i oczywiście latarkę
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1099
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 12 mar 2024, 19:11

Cześć!

Leśni_Ludzie pisze:
pn 11 mar 2024, 23:57
Jeżeli chodzi o latarkę do klcuzy to ja mam akurat Fenixa E01, Chcociaż jeżeli chodzi o moje Edcowe klucze to staram się mieć jak najmniejszą wagę kluczy. Powód jest dla mnie bardzo prosty, Już raz tak swoją stacyjkę w samochodzie załatwiłem :) No ale wtedy miałem pierdaty niepotrzebnych rzeczy, od małej smolnej szczapki, po kubotan i oczywiście latarkę

Cześć! Witamy w końcu na forum ;)

Ogólnie przy kluczykach do samochodu czy mieszkania, oprócz wisiorka w kształcie Glocka ;) nic nie noszę. Bo taki pęk kluczy raz że niszczy stacyjkę , to dynda na wertepach i wydaje dźwięki. I niszczy tapicerkę okolicy stacyjki ;)

Co innego w torbie na ramię czy nerce ;) Ale ja jako światło preferuje czołówki ;) pokroju Petzla Tikky.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy”