Szybka kuchnia terenowa.

O żywności od produkcji po magazynowanie
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 23 sty 2022, 15:56

Cześć

Od kilku dni eksperymentuje sobie, z szybką kuchnią terenową. Która opiera się na założeniu, przygotowania dania instant. Jak już dobrze znana przez każdego tzw „zupka chińska”

Moje założenia to
1.Czas przygotowania posiłku od 1-10 minut.
2. Czas oczekiwania do 30 minut.
3. Zalewasz wrzątkiem w termosie :) Nawet takim zwykłym.
4. Artykułu z normalnego sklepu spożywczego.

Jak na razie „jest obiecująco”


1. Przepis na „żarcie z termosa”

Spaghetti neapolitańske z termosa na biedzie.

W termosie obiadowym 🙂 Będzie ci o wiele wygodniej. Ja niestety jeszcze nie mam obiadowego termosu. Ale sobie kupię niebawem.

Do tego eksperymentu zainspirował mnie #SurvivalAdventures. Za co serdecznie dziękuje.

Teraz jak to zrobiłem.
1.Wypełniłem termos do połowy makaronem. Praktycznie do połowy był szczelnie wypełniony makaronem , spaghetti ze zdjęcia.
2.Wsypałem do środka Fix Knorr do spaghetti.
3.Pokroiłem w plasterki 5 kabanosów, drobiowe z zdjęcia. Oraz wsypałem do termosa. Kroiłem bardzo cienko.
4.Łyżeczka oleju roślinnego.
5. Zalałem 500 ml gorącej wody, ale zostawiłem trochę wolnego miejsca w termosie.
6.Odczekałem 30 minut.
7.Co pewien czas mieszałem. Po przez obracanie termosa.

Jak wyszło?
1. Makaron się trochę nie dogotował, trzeba go dodawać mniej. Ale nie jest źle. Na przyszłość sypiemy mniej i bardziej starannie połamany.
2. Jeden fix zupełnie wystarczy, dwa fixy sprawiły że sos jest kwaśny. Jak sobie doprawiasz , bazylią będzie o wiele lepiej.
3. Kabanosy ładnie się ugotowały
4. Na jednego fixa z zdjęcia potrzeba 250 ml gorącej wody. Makaron podczas gotowania, zabiera trochę wody. Jeden fix i trochę więcej wody.
5. Dodać trochę suszonych warzyw, lub puszkowanych. Będzie apetyczniej wyglądać 🙂

Zacznij eksperyment już teraz !

~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 23 sty 2022, 21:40

Cześć

Kolejny szybki przepis, na szybką strawę w terenie. Przetestowane dziś w pracy 🙂

Barszcz z uszkami.

Przygotowanie zajmuje max 2 minuty , czas oczekiwania na „ugotowanie” to 30 minut.

Uszka i barszcz kupione w sklepie, z pewnym sympatycznym owadem w logo.

Przygotowanie.
1. Sypiemy odpowiednią ilość barszczu (radzę się sugerować ilościami podanymi na opakowaniu)
2.Wrzucamy odpowiednią ilość uszek. Za uszka robią tortellini z mięsem.
3.Zalewamy wrzątkiem (bierzemy pod uwagę fakt że uszka „zabiorą” trochę wody). Zalewamy tak żeby było trochę wolnego miejsca, dzięki czemu można zamieszać przez obracanie termosu.
4.Czekamy 30 minut

Wyszło dobre , dodawając trochę suszonych warzyw (włoszczyzny) poprawimy smak. Tak samo jak cienko pokrojonego w plasterki kabanosa 🙂

Tak wiem są gotowe dania instant, ale czasem potrzeba odmiany 😉

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn 24 sty 2022, 11:30 przez SilesiaSurvival, łącznie zmieniany 3 razy.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 24 sty 2022, 09:33

To jest genialne w swej prostocie. Można przygotować posiłek i dalej maszerować aż się zrobi i na kolejnym popasie skonsumować. Ciekawa opcja, warto spróbować. W pracy również znajdzie swoje zastosowanie. Jestem na tak :D
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 24 sty 2022, 10:00

Kiedys testowalem inna kombinacje, bo balem sie, ze makaron nie zmieknie.
Kasza (a wlasciwie kulki makaronowe, bo to przeciez tez maka durum - jak makaron) kuskus, do tego pociete w kawaleczki miesko z konserwy (uzywalem "Miesiwo bez E" od Szubryta), troche suszonej smazonej cebulki, troche granulowanego czosnku, troche masla. Dosalalem dopiero tuz przed spozyciem.
Przygotowanie jak u @SilesiaSurvival, tyle, ze w termisie obiadowym, bo latwiej go wyczyscic, a i napecznialego kuskusu zapewne nie daloby sie wyjac z "normalnego" termosu. Tak zrobione jedzonko bylo gotowe do pozarcia w 10 minut po zalaniu wrzatkiem. Jesli wody bylo za malo - kuskus pozostawal twardawy. Jesli za duzo - robila sie calkiem jadalna zupka. Z dwojga zlego lepiej wiec dac za duzo wody.
Opcjonalnie mozna dorzucic lyzke przecieru pomidorowego, tylko trzeba pamietac, ze on troche zageszcza plyny, wiec konieczne jest nieco wiecej wody i bardziej zdecydowane mieszanie zawartosci termosu.

Pozdrawiam
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 24 sty 2022, 15:29

Cześć!
1411 pisze:
pn 24 sty 2022, 09:33
To jest genialne w swej prostocie. Można przygotować posiłek i dalej maszerować aż się zrobi i na kolejnym popasie skonsumować. Ciekawa opcja, warto spróbować. W pracy również znajdzie swoje zastosowanie. Jestem na tak :D
To główne założenie tej kuchni :) Zalewasz idziesz pewien czas, i jesz gorące danie. Nie musisz czekać -aż ostygnie, i możesz jeść na raty ;) Coś pięknego.
Eksperymenty będą trwać :) a teraz rozglądam się za termosem obiadowym. Ale nie chce żeby to był Esbint…..

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 25 sty 2022, 07:55

Posiadam Termos obiadowy Lunch Jug 0,5L Primus ale nie wiem czy jesacze są w sprzedaży. Bardzo fajny i nieźle trzyma. Nawet yerba mate w nim woziłem, aby mieć gotowy napój o stałej temperaturze. Na jedną osobę w sam raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 25 sty 2022, 20:51

Cześć

Ja patrzę za polskim TERMITE obiadowym 0.65 , jakoś wole wspierać nasz przemysł ;)

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 28 lut 2022, 11:24

Kasza gryczana, beef jerky (3 lata po terminie heh) i suszone samodzielnie warzywa. Szczypta soli i obiad gotowy. We wrzątku obiadek dochodził 3h, wcześniej nie otwierałem sprawdzić bo glodny nie byłem :)

P.S. to jest genialny patent na kuchnię obozu wędrownego, turystykę i... Ucieczkę. Masz postój, robisz obiad i śniadanie. Zjadasz śniadanie a obiad dochodzi w plecaku i na następnym postoju możesz spokojnie zjeść i nie palić ognia.
20220228_111142.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Martapona
Posty: 2
Rejestracja: wt 10 maja 2022, 13:54
Kontakt:

pn 16 maja 2022, 14:24

Ja na szybko robię makarony różnego rodzaju i następnie wysuszam je w „dehydratorze”. Póżniej zajmują dosłownie kilka sekund po zalany gorącą wodą do powrotu do normalnej postaci!

Mam moje top 3 przepisy, które zawsze robię….
:D :) ;)
1. Makaron z łososiem i szpinakiem https://latweprzepisy.com/makaron-z-los ... zpinakiem/
2. Makaron ze szpinakiem i suszonymi pomidorami - https://latweprzepisy.com/makaron-ze-sz ... omidorami/
3. Makaron z tuńczykiem i szpinakiem - https://latweprzepisy.com/makaron-z-tun ... zpinakiem/
Maślak13
Posty: 265
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

czw 19 maja 2022, 07:25

Myślę że jeżeli gotujemy wodę do makaronu na kuchence/ognisku to zyskamy jak wodę zagotujemy z makaronem w menażce i dodamy dopiero wtedy do reszty w termosie. Makaron powinien wtedy szybciej dojść bo odbierze cieplo już podczas zagotowania. Chyba że woda z czajnika to nie ma tematu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywność”