Pies a SHTF

O żywności od produkcji po magazynowanie
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

czw 29 paź 2020, 22:38

Takie krótkie opracowanie, którego brakowało nam na forum, do przeczytania i przemyślenia.


Jeśli kiedykolwiek miałeś psa, na pewno wiesz jak bardzo pies jest przydatny w różnych sytuacjach. Ale pies może stać się jeszcze bardziej znaczącym członkiem twojej rodziny, gdy zdarzy się katastrofa. Jeśli myślisz o posiadaniu psa, możesz zastanowić się, jaki rodzaj psa byłby najlepszy w czasie kryzysu i możesz chcieć wyszkolić go, aby pomagał swojej rodzinie po SHTF.

1. Ochrona
Pies stróżujący to doskonały sposób na zabezpieczenie się w sytuacji SHTF. Psy można szkolić, aby chronić swoich właścicieli, domy lub inne zwierzęta. Pies nieustannie czuwa i może ochronić Cię przed dzikimi zwierzętami, a nawet intruzami. Wiadomo, że owczarki niemieckie są bardzo lojalne wobec swoich właścicieli, a nawet narażają się na niebezpieczeństwo.
2. Kontrola gryzoni
W sytuacji katastrofy, na farmie, czy nawet w mieście, gryzonie mogą stać się prawdziwym problemem. Niektóre typy psów, szczególnie te z rodziny terierów, były pierwotnie hodowane w celu łapania tych paskudnych szkodników.
Sznaucery i Jack Russel Terriery to również świetne psy do tej pracy. Posiadanie psa, który szuka i niszczy gryzonie, które mogą skazić twoje pożywienie lub zranić zwierzęta, pomoże ci zachować zdrowie.
3. Szukaj i ratuj
Psy mają silny węch i mogą pomóc zlokalizować ludzi zagubionych w lesie, zaginione dzieci, a nawet zagubione zwierzęta. Ogary są znane z tego, że potrafią wykryć zapach, ale inne rasy psów też to potrafią.
4. Odstraszający
Szabrownicy, złodzieje i dzikie zwierzęta będą znacznie mniej skłonni do kradzieży twojej własności i towarów, jeśli masz w pobliżu psa. Hałas szczekającego psa sprawi, że złodzieje będą szukać łatwiejszego, mniej zauważalnego celu.
Każdy pies ze skłonnością do szczekania może pracować, ale pies z głębokim, głośnym szczekaniem może być najlepszy. Zarówno beagle, jak i border collie są znane ze swoich wielkich głosów.

5. Włącz alarm
W prawdziwej sytuacji SHTF Twój profesjonalny system alarmowy może nie działać. Ale nie martw się, Twój pies może Cię powiadomić, gdy w pobliżu dzieję się coś niepokojącego.

Pies może alarmować, aby poinformować Cię, czy są intruzi, drapieżne zwierzęta, a nawet ogień lub inne potencjalne problemy. Beagle i bloodhoundy, a nawet małe zadziorne szczenięta, takie jak chihuahua, mogą Cię szybko ostrzec.
6. Znajdź jedzenie
Dobry pies myśliwski może wskazać kierunek pożywienia, od jelenia po kaczkę po inne zwierzęta. Mogą pomóc Ci zlokalizować zwierzęta, na które już polowano. Mogą również wyczuć inne źródła pożywienia, takie jak owoce lub jagody. Wyżły, beagle i springer spaniele są doskonałymi towarzyszami polowań.
7. Zwierzęta stadne
Psy były szkolone przez wiele lat, aby pomagały w wypasaniu zwierząt, w tym krów, owiec, kur i kóz. Od Australian Heelers po urocze corgi, te psy mają długą historię śledzenia zwierząt gospodarskich. Mogą je przyprowadzić na noc do stodoły lub rano wypędzić na pastwisko.
8. Chroń zwierzęta
Psy hodowlane lub pasterskie są szkolone, aby żyć ze swoim stadem i chronić je przed drapieżnikami i dzikimi zwierzętami. Dobrze wyszkolony pies pasterski walczy ze wszystkim, od szopów po lisy, a nawet niedźwiedzie, aby chronić swoje stado zwierząt. Owczarek Pirenejski i Owczarek Anatolijski są często używane , ponieważ są inteligentne, lojalne i bardzo podatne na wyszkolenie. Podobnie owczarki kaukaskie i środkowoazjatyckie.
9. Pomoc w zadaniach
Istnieje wiele powodów, dla których psy takie jak laboratoria są wykorzystywane do pomocy osobom niepełnosprawnym. Mogą nauczyć się wykonywać specjalistyczne zadania, które pomagają ludziom. Na przykład niektóre psy są w stanie podnosić z podłogi małe przedmioty, takie jak papiery lub monety, i przekazywać je właścicielom. Te umiejętności sprawiają, że psy są świetnymi pomocnikami w różnego rodzaju zadaniach.
Psy, zwłaszcza labradory, można wyszkolić w zakresie:
Otwieranie i zamykanie drzwi i szafek
Pobierz określone elementy, takie jak narzędzia
Obróć uchwyty
Przenieś rzeczy
10. Dostarcz elementy lub wiadomości
Po SHTF, możesz stracić telefon komórkowy. Jak będziesz komunikować się z ludźmi w gospodarstwie, lub podczas polowania? Możesz wysłać swojego psa.
Jeśli twój pies zna drogę, może przenosić wiadomości między dwiema stronami. Owczarki niemieckie, dobermany i airedale teriery były używane w czasach wojny jako psy posłańcze i nie ma powodu, dla którego nie mogą tego robić dzisiaj.

11. Szukaj pomocy w nagłych wypadkach
Psy św. Bernarda są dobrze wyszkolone, aby pomagać ludziom w sytuacjach nagłych i zagrażających życiu. Mogą nosić przy sobie apteczki, pomagać rannym i szukać pomocy, gdy znajdą osobę w tarapatach.

12. Wykryj problemy zdrowotne
Psy są coraz częściej wykorzystywane do wykrywania problemów zdrowotnych, a nawet mogą powstrzymać niektóre nagłe przypadki medyczne, zanim staną się poważne. Wytresowany pies może być w stanie wyczuć napad lub szok cukrzycowy, zanim to nastąpi.
Mogą wyczuć zagrażające życiu alergeny i prawdopodobnie wyczuć wirusy u ludzi, którzy mogą nawet nie wykazywać objawów. Australijskie pasterskie, pudle i labradory to tylko niektóre z ras, które można wyszkolić w celu wykrywania problemów zdrowotnych.
13. Przewodnik
Nikt nie chce zgubić się w ciemności, mgle, ale jeśli tak jest, Twój pies i tak może być w stanie poprowadzić Cię do domu. Psy nie tylko mają wspaniały węch, ale mają też lepsze widzenie w ciemności niż ludzie.
Psy, takie jak owczarki niemieckie i golden retriever, są często szkolone do prowadzenia osób niewidomych przez miasta i miasteczka, a także mogą prowadzić swoich właścicieli do miejsc takich jak dom lub praca na polecenie.
14. Ciepło
Na zewnątrz może być okropnie zimno, a kiedy SHTF, możesz mieć problemy z ogrzaniem domu. Z drugiej strony, jeśli zgubisz się w lesie lub uwięzisz w samochodzie na mrozie, Twój pies pomoże Ci się ogrzać. Siberian husky i inne kochające zimno psy to futrzane wiązki ciepła, które mogą pomóc Ci zachować ciepło, przytulając się do Ciebie w zimną noc.

15. Rozrywka i ćwiczenia
Zabawy z psem i spacery z psem to świetne formy ćwiczeń i rozrywki. Chociaż zabawa może nie być postrzegana jako umiejętność przetrwania, posiadanie rozrywki w długie, samotne dni może przynieść radość w ponurej sytuacji. Golden retriever to wspaniałe psy rodzinne, które uwielbiają się bawić, a młode labradory mają mnóstwo energii do biegania.

Dodatkowy powód: zwiększenie morale, ze względu na wrodzony optymizm
Wszystkie rodzaje zwierząt, zwłaszcza psy, są znane ze zwiększania morale. Badania wykazały, że opieka nad psem i głaskanie go może pomóc zmniejszyć stres i pobudzić pozytywne emocje.
Ponieważ SHTF może być bardzo trudnym okresem emocjonalnym, warto mieć psa, który może pomóc Ci poczuć się lepiej. Poczucie nadziei i emocjonalna wytrwałość to klucz do przetrwania, a towarzyszący kochający, szczęśliwy pies niemal każdej rasy może ci w tym pomóc.
Znalezienie odpowiedniej rasy psa dla swojej rodziny to bardzo osobista sprawa. Naprawdę nie ma jednego podejścia do wyboru odpowiedniego psa na SHTF. Jednak każdy pies, który pasuje do twojej rodziny, może być do pewnego stopnia wyszkolony i będzie wspierać twoją rodzinę i poprawi morale.
Dobry pies to nie tylko głodomór do karmienia po SHTF, ale istotna część przetrwania i dobrego
samopoczucia Twojej rodziny.

Link do oryginału;https://urbansurvivalsite.com/reasons-y ... LEGRq_jrZ0
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

czw 29 paź 2020, 23:16

Niestety ,w dzisiejszych czasach ,większość psów w domu to typowe przytulanki do 5kg max ,czasem koty są większe , psy te to zazwyczaj jakieś Yorki czy jak u mnie Maltańczyk który jest tak groźny, że stał i szczekał na kota który leżał na jego poduszce ,kot miał całkowicie na niego wywalone jaja , a pies stał bezradny obok , więc jedynie co, to tylko go tuczyć ,żeby był gruby i w razie W go skonsumować , kompletnie nieprzydatny ,więcej robi hałasu a i nie zaalarmuje nawet bo śpi .
Tu trzeba psa typowego stróża , Owczarek niemiecki- Podhalański , Labradory ,Golden retriever, Dobermany , Rottweiler , CaneCorso , Sznaucer,może nawet Wilczarz Irlandzki ...
Najlepiej ,żeby pies był uległy przynajmniej chociaż trochę bo są różne rasy , nie miał charakteru niezależnego i typu włóczęgi ,np jak Beagle ,czy Karelski pies na niedźwiedzie .
PanterA
Posty: 33
Rejestracja: ndz 29 mar 2020, 19:08
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

czw 29 paź 2020, 23:35

Ooo to z naszymi czterema psami damy radę 🙃
CYKLOP

pt 30 paź 2020, 09:36

Mam doczynienia z psami całe życie. Typowy psiasz
Bez odpowiedniej metody i techniki oraz ciężkiej pracy lub szkoleń. Żaden pies nie będzie z nami współpracować , wykonywać swych zadań w zakresie gospodarstwa a także może stanowić zagrożenie dla nas, domowników lub osób innych.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 30 paź 2020, 10:08

A czemu w dziale Żywność? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 30 paź 2020, 10:30

więc jedynie co, to tylko go tuczyć ,żeby był gruby i w razie W go skonsumować
Tu masz odpowiedź :lol:
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 30 paź 2020, 11:49

Wyngoshelektryczny pisze:
pt 30 paź 2020, 10:30
więc jedynie co, to tylko go tuczyć ,żeby był gruby i w razie W go skonsumować
Tu masz odpowiedź :lol:
A toś mnie ubiegł, :lol: nie chciałem tego pisać, w poście...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 30 paź 2020, 11:58

Romeo pisze:
czw 29 paź 2020, 23:16
Niestety ,w dzisiejszych czasach ,większość psów w domu to typowe przytulanki do 5kg max ,czasem koty są większe , psy te to zazwyczaj jakieś Yorki czy jak u mnie Maltańczyk który jest tak groźny, że stał i szczekał na kota który leżał na jego poduszce ,kot miał całkowicie na niego wywalone jaja , a pies stał bezradny obok , więc jedynie co, to tylko go tuczyć ,żeby był gruby i w razie W go skonsumować , kompletnie nieprzydatny ,więcej robi hałasu a i nie zaalarmuje nawet bo śpi .
Tu trzeba psa typowego stróża , Owczarek niemiecki- Podhalański , Labradory ,Golden retriever, Dobermany , Rottweiler , CaneCorso , Sznaucer,może nawet Wilczarz Irlandzki ...
Najlepiej ,żeby pies był uległy przynajmniej chociaż trochę bo są różne rasy , nie miał charakteru niezależnego i typu włóczęgi ,np jak Beagle ,czy Karelski pies na niedźwiedzie .
Co do przydatności poszczególnych ras to post w opracowaniu, ale jedno mogę powiedzieć; pies który samodzielnie pracuje jest trudny w szkoleniu, teriery to już wogóle żywioł. W poście zaś są wymienione teriery, psy myśliwskie, stróżujące i pasterskie.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 30 paź 2020, 12:05

BoldFold pisze:
pt 30 paź 2020, 11:49
Wyngoshelektryczny pisze:
pt 30 paź 2020, 10:30
więc jedynie co, to tylko go tuczyć ,żeby był gruby i w razie W go skonsumować
Tu masz odpowiedź :lol:
A toś mnie ubiegł, :lol: nie chciałem tego pisać, w poście...
Też nie chciałem pisać :lol: ale jak już 1411 napisał o tej żywności to się nie mogłem powstrzymać. A Romeo zrobił mi dzień tym tekstem :lol: Ja bym i tak na niego uważał bo na telegramie już mi pisał że by zjadł mojego królika :shock: :lol:
Romeo

pt 30 paź 2020, 12:53

Tak ,dokładnie wiem jakie psy wymieniłem ,nie bez kozery ,takie które jeszcze da się nad nimi zapanować , całe moje życie wychowywałem się z owczarkami niemieckimi ,ojciec był takim fanem tej rasy ,jednego nawet sam wyszkoliłem na komendy, i chodził jak w zegarku .
A co do jedzenia , niestety trzeba się przystosować do sytuacji , i nie boję się przyznać ,że gdyby coś to z ciężkim sercem ale pies dobre źródło białka ...
Królik ,jadł bym ,bardzo lubię , hodowałem kiedyś ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywność”