Żywność Hurtowo

O żywności od produkcji po magazynowanie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HomoSapiens
Posty: 65
Rejestracja: ndz 04 sie 2019, 12:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

ndz 24 maja 2020, 21:20

Szukam miejsca gdzie mogę kupić hurtowo żywność. Fasola w puszce, mąka i takie tam. hurtowo, żeby było tanio. Jak na razie jakieś hurtownie internetowe znalazłem ale wyglądają jak by tylko obsługiwały firmy bo ceny mają podane w netto.
Czy ktoś coś wie gdzie można zrobić zapasy?
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 24 maja 2020, 22:07

Powiem tak; większość zakupów robimy w lokalnych sklepach na promocjach, w/g mnie wychodzi to najtaniej, i zapasy zróżnicowane, bo i z aldi i z kauflandu i innych oszą, żabki czy co tam mamy w okolicy. Miody zamawiam u sprawdzonego dostawcy, a techniczne ostanio (w listopadzie) w jula było najtaniej, masz bez kosztów dostawy, a i towar macasz i sprawdzasz. Jakieś sody chlorki, perhydrol, itd czy inna chemia to w necie. Zlokalizuj najbliższy młyn zbożowy i kup świeżą mąkę w większych opakowaniach, możesz też dla znajomych, zwróci się koszt transportu. Duża ilość konserw rodzi problem (data ważności) po pewnym czasie, bo... nie ma ich kto jeść, tak więc makarony, kasze, fasole, groch, bób, ryże, kuskus, itd to się praktycznie nie psuje, plus przeciery, cukier, sól, mleko w proszku, podobnie. Oczywiście robimy własne dżemy i kompoty, to się też nie psuje szybko. Konserwy z mięsem są najbardziej problematyczne i niebezpieczne, czy to własne czy kupione. Potrzebne będą też worki foliowe, wiaderka szczelne lub inne pojemniki, można kupić przy artykułłach do produkcji win lakę do zalania pokryw. Data pakowania i co w środku, flamastrem na pokrywie, i zasada magazynowa, pierwsze weszło pierwsze wychodzi, tak by nie marnować kasy i żywności. Zmrażarka, dodatkowa lodówka ustawiona na niską temperaturę, w niej można przechowywać np kapustę kiszoną własnej roboty przełożoną do słoików i ogórki kiszone.

Na czarną godzinę, gdyby nagle i już trzeba zwiewać dobrze mieć filtr do wody np słomkowy i kilka porcji seven oceans są lekkie i pożywne.

Trzeba mieć świadomość i praktykę ile żarcia upakujemy w plecak po zabraniu potrzebnych rzeczy do życia na 3 dni, to jest spore wyzwanie, a zasada jest taka; sprawny człowiek do 15% masy ciała, wytrenowany z plecakiem do 20% masy, dlatego filtr i seven oceans. Bo ja do auta po rozpoczęciu działań militarnych przy obecnej technologii nie wsiadam, już lepiej siedzieć w domu.

Tak z grubsza temat ogarnąłem, jak coś pominąłem proszę pytaj.

A i jeszcze jedno, albo wszyscy wiedzą czym się zajmujesz, albo robisz to po cichu i wtedy zakupy robisz małymi porcjami, bo jak się coś schrzani to będziesz miał kolędników po wszystko. Przygotowanie chałupy to nastepna sprawa.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
HomoSapiens
Posty: 65
Rejestracja: ndz 04 sie 2019, 12:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

śr 27 maja 2020, 07:54

Dzięki za odpowiedź BoldFold. Rozmawiałem o tym z kuzynem i dał mi podobną sugestię co do szukania przecen i okazji w lokalnych sklepach. Sam sprawdzałem hurtownie i allegro sklepy i powiem, że o dziwo wiele rzeczy wychodziło tam drożej niż bym kupił je w dyskoncie. W poszukiwaniach natrafiłem również na tzw. "pakiet żywnościowy" na allegro. Jeden ze sprzedających stworzył mix konserw mięsnych i warzywnych i sprzedaje w zestawie za około 250 zł. Nie policzyłem czy to się opłaca, ale pierwszy raz coś takiego widziałem. Myślę, że po prostu będę powoli dokupywał po dwie puszki wszystkiego co jem przy każych zakupach.
A z tą mąką to dobry pomysł. Tylko biezpiecznie przechować ją muszę.
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 27 maja 2020, 10:51

Cieszę się, że pomogłem, z tymi konserwami to też jest tak, że jak kupujesz w sklepie to sam sprawdzisz datę przydatności do spożycia... wiadomo im dłuższa tym lepsza, na przykłąd ARPOL polski producent ma dość krórtkie terminy ważności, a mam jakąś argentyńską puszkę mięsa i tam data ważności jest na 10 lat, ale puszka jest dodatkowo cynowana.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

śr 27 maja 2020, 23:08

Napisz czego potrzebujesz konkretnie.. Myślę, że moja hurtownia cenowo jest nie do pobicia, Poza mięsem, bo to w ilościach homeopatycznych. Warzywa, owoce, mixy.
Awatar użytkownika
HomoSapiens
Posty: 65
Rejestracja: ndz 04 sie 2019, 12:30
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

czw 28 maja 2020, 15:57

Takie podstawowe rzeczy które jem i chcę sobie zabezpieczyć to np: Krojone pomidory w puszce, Czerwona fasolka w puszce, kukurydza, groszek w puszce.
Suche to np: biała fasola, mąka pszenna, orzechy włoskie (mogą być w łupinach), makarony (spagetti i jakieś świderki.)

I jeszcze się tak zapytam: Rozumiem, że sezonowo ceny będą się też różnić, kiedy więc jakie produkty najlepiej kupować?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywność”