Zgaga

Wiedza pokoleń związana z ziołami bądź technikami dawnymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 14 sty 2022, 18:43

Znacie taką przypadłość? Kiedyś miałem z tym sporo problemów. Zmiana nawyków żywieniowych pomogła ale ja tu nie o przyczynach i schorzeniach a o naturalnych metodach zwalczania tego przykrego uczucia palącej rury.

Kiedyś stosowałem sodę oczyszczoną. Nie jest to najlepsze rozwiązanie pod kątem naszego żołądka. Ale w razie draki podpowiem jedynie aby nie łykać sody popijając a rozpuścić trochę w wodzie i popijać małymi łykami w ciągu dnia.

Migdały. Świetnie łagodzą nasze wzburzone kwasy żołądkowe. Warto mieć w zapasie jeśli kogoś męczy zgaga, co opisywałem w temacie zielonej apteczki.

Ostatnio przypomniała mi się porada nieżyjącego już lekarza a mianowicie wypijanie białka kurzego. Jeśli kogoś brzydzi konsystencja, można ubić na pianę i zjeść łyżką. Grunt aby nie słodzić, nie solić. Czyste białko. Nie pamiętam teraz dokładnie ale białko powleka nam cały przewód pokarmowy podobnie jak kisiel z siemienia lnianego. Wydaje mi się że siemię również pomagało.

To tak w temacie nie bierz tabsów jeśli możesz ich uniknąć.
Obrazek

Tagi:
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pt 14 sty 2022, 20:42

Siemie lniane (wywar) daje warstwe powlekajaca. Soda i bialko (wystarczylby tez kawalek bialej szkolnej kredy - zreszta popularny lek na zgage "Manti" zawiera wlasnie weglan wapnia jako substancje czynna) dzialaja inaczej. Bialko pod wplywem kwasu ulega denaturacji. Reakcja chemiczna "zuzywa" czesc kwasu solnego z zoladka. Soda i weglan wapnia - inne reakcje chemiczne, ten sam skutek: zwiazac agresywny kwas solny w postaci obojetnego zwiazku chemicznego. Kazda z tych metod prowadzi do zwiekszenia pH zawartosci zoladka.
Mysle, ze bialko jajka moze tu byc mniej skuteczne od szkolnej kredy. Ale glowy za to nie dam. Nie z chemii dali mi dyplom 😁
Ostatnio zmieniony sob 15 sty 2022, 13:15 przez Pietrow, łącznie zmieniany 1 raz.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 498
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

sob 15 sty 2022, 12:35

Stary sposób mojego dziadka - dwa, trzy jajka na czczo rano każdego dnia. Kuracja miesięczna w połączeniu z siemieniem lnianym i roczny spokój z żołądkiem...
No i tego alko trochę mniej.... :lol:
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medycyna naturalna”