Anorak z koca /projekt

Własne projekty ciuchów, pasków i co tam kto uszyje
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1090
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 22 lut 2022, 08:34

Cześć!

Powiem tak - old school ! Za wz.89 szacunek. Co do samego kroju, za mną chodzi kurtka w takim kroju ! Kurtka niemieckich strzelców górskich, oczywiście z koca (szarego) z wstawkami z jakiegoś materiału w kamo (mam sklep gdzie maja dużo materiału w fińskim M.08). Oczywiście na rękawach, kieszenie podobne do tych z naszego wz.2010.

Poza tym :) Będę szył jeszcze (przez zakład krawiecki) komplet zimowy z starych śpiworów LWP (już mam 2). Prosty krój, bez udziwnień.

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 22 lut 2022, 21:42

Wygląda fajnie ale... Skrajne kieszenie na klacie, zakładam że na magazynki, gryzą się jakoś z szelkami plecaka. Być może że w przypadku magazynków nie było by takiego problemu, jeśli były by to magazynki do karabinu (w miarę duży obiekt, powinien wysunąć się łatwo). W przypadku jakiegoś szpeju drobnego, filtra osobistego, batoników, notesu, etc. jakoś mnie się to krzaczy w wyobraźni. Coś podobnego zrobili w Universal Survival (podgląd), może na ich kanale da się zobaczyć jak te kieszenie się mają do szelek plecaka. Zwróć jednak uwagę na materiał. Z koca nie uszyjesz 3 kieszonek, do tego foremnych, gdyż materiał zbyt gruby i fizycznie tego nie osiągniesz. Chyba że wstawki z innego materiału na owe kieszenie. Ja bym ostatecznie zrobił jedną kangurzą kieszeń na klacie, jeśli w ogóle.
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 512
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

śr 23 lut 2022, 17:01

SilesiaSurvival pisze:
wt 22 lut 2022, 08:34
[...] Kurtka niemieckich strzelców górskich, oczywiście z koca (szarego) z wstawkami z jakiegoś materiału w kamo (mam sklep gdzie maja dużo materiału w fińskim M.08). Oczywiście na rękawach, kieszenie podobne do tych z naszego wz.2010.

Poza tym :) Będę szył jeszcze (przez zakład krawiecki) komplet zimowy z starych śpiworów LWP (już mam 2). Prosty krój, bez udziwnień.

Pozdrawiam
~Bart
Brawo za zacięcie ale do czego tej kurtki będziesz używał ?? Przeznaczenie kieszeni jak Kolega wcześniej zauważył na magazynki aby strzelec mógł sięgnąć leżąc. Koc szary to niewdzięczny materiał nawet na sam koc. Po kilku zamoknięciach rozlezie się sam z siebie...

Same śpiwory też są mocno podatne na zamoknięcie - przez ponad 15 lat w takim spałem (te nowe modułowe to nieporównanie), kiedyś mi zamókł to ważył tonę i sechł przez miesiąc...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1090
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 23 lut 2022, 17:49

mar_kow pisze:
śr 23 lut 2022, 17:01

Brawo za zacięcie ale do czego tej kurtki będziesz używał ?? Przeznaczenie kieszeni jak Kolega wcześniej zauważył na magazynki aby strzelec mógł sięgnąć leżąc. Koc szary to niewdzięczny materiał nawet na sam koc. Po kilku zamoknięciach rozlezie się sam z siebie...

Same śpiwory też są mocno podatne na zamoknięcie - przez ponad 15 lat w takim spałem (te nowe modułowe to nieporównanie), kiedyś mi zamókł to ważył tonę i sechł przez miesiąc...
1. Kiedyś chce polować. To sobie już skompletuje taką kurtkę. A poza tym, to nie jest argument ta kurtka zawsze mi się podobała. Tak jak kurtka Denisona , M65 , czy ruskie Gorki.

2. Co do kompletu z śpiworów LWP. Przeznaczenie na zimne i suche dni :) Wiem że zamakają. Ale dostałem dwie sztuki darmo ( a darmo to dobra cena). A szkoda je wywalić, lub używać jako szmaty do bagażnika samochodowego.

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 512
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

śr 23 lut 2022, 18:13

SilesiaSurvival pisze:
śr 23 lut 2022, 17:49
[...]
1. Kiedyś chce polować. To sobie już skompletuje taką kurtkę. A poza tym, to nie jest argument ta kurtka zawsze mi się podobała. Tak jak kurtka Denisona , M65 , czy ruskie Gorki.
2. Co do kompletu z śpiworów LWP. Przeznaczenie na zimne i suche dni :) Wiem że zamakają. Ale dostałem dwie sztuki darmo ( a darmo to dobra cena). A szkoda je wywalić, lub używać jako szmaty do bagażnika samochodowego.
Pozdrawiam
~Bart
Oczywiście nie mam nic co do gustów, też mi się podobają militarne rzeczy... Co do pktu 2 można śpiwory przerobić na podpinki pod poncho. Na wierzch coś nieprzemakalnego i nie szeleszczącego skoro chcesz polować i na zimne noce na ambonę idealny ciuch. Poza tym nie krępuje ruchów.
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1090
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 23 lut 2022, 18:51

Cześć

Mi chodzi o zachowanie dwustronnego maskowania z tego śpiwora. Z jednej strony jest khaki / druga strona camo. Dlatego chce ten zimowy komplet , wykonać właśnie z tych śpiworów ;)

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 24 lut 2022, 07:22

Ten anorak z koca, tudzież z wełny z beli, jesli ktoś chce więcej zapłacić, to strój na chłody w teren. Ale nie do forsownego marszu, zagotujemy się. Przy ognisku bezpiecznie się siedzi, drzewo się przygotuje, widziałem nawet na jednym z kanałów detektorystów jako ubiór do jaskiń, powolnego kręcenia się z cewką po lesie.
Dla strzelca na pewno inny materiał.
Co do śpiworów, drugi projekt, choć co do szeleszczenia to trzeba dobrze poszukać odpowiedniego materiału viewtopic.php?f=158&t=246
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szycie”