Gdy rozpęta się piekło - Cody Lundin

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 12 lis 2021, 20:36

tytuł j/w autor Cody Lundin, podtytuł "poradnik survivalowy na czas kataklizmu"

Trudno zdobyć ale warta ceny...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...

Tagi:
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 09:51

Gdy sprawdzałem, używki kosztowały ponad stówę. Obecnie na Allegro widnieją już za ponad dwie stówy... Ja bym chętnie wypożyczył do przeczytania gdy się spotkamy bo o jeny, co za ceny 🤪
Na marginesie, pisałem do wydawnictwa czy planują dodruk, wznowienie ale nikt nie raczył odpowiedzieć na mój e-mail.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1090
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 09:55

BoldFold pisze:
pt 12 lis 2021, 20:36
tytuł j/w autor Cody Lundin, podtytuł "poradnik survivalowy na czas kataklizmu"

Trudno zdobyć ale warta ceny...
Jest kilka książek z naszego podwórka, które są dobre , nie są wydawane, ceny używek są trzycyfrowe ....... Co do książki Lundina ..... nie wiedziałem że jest JUŻ AŻ TAK DROGA ! Swoją droga mogłem kupić karton tych książek z wadami okładki ...... Żałuje

-SAS szkoła przetrwania, Johnego „Loftego” Wiessmana
-O zabijaniu , Deva Grossmana

A mogłem być bogaty 😂

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 10:09

1 angielskojęzyczne wydanie było w 2007 r. W Polsce wydawnictwo Pascal z Bielska-Białej wyadało ksiązkę w 2012 r (chyba dodruku nie było) i wtedy kosztowała niemało bo 39,99 zł.

Swoją drogą to dziwne, bo wygląda jakby nikt nie chciał kasy na dodruku zarobić, z tego co pisze 14.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 06 kwie 2022, 16:12

Bart ma reckę książki a ja daję cynk, że jest dostępna na taniaksiazka.pl
Dzisiaj nabyłem okazyjnie
IMG_20220406_160908_962.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1090
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 06 kwie 2022, 18:19

Cześć!

Moich kilka słów o tej pozycji.

Cody Lundin - Gdy rozpęta się piekło.Poradnik survivalowy na czas kataklizmu.

Książka która nie zdobyła takiej popularności, jak książka Selco Begovic-a „ Survival w mieście”. Chodź została wydana wcześniej, niż książka Begovic-a. To książka przedstawiająca przerażający i brutalny świat, jaki znamy z gry Fallout, z filmu Mad Max czy z Drogi MacCarthy’ego….

Codiego Lundina mogliście poznać z programu „Dual Survival” , który w Polsce występował pod nazwą „Dwa oblicza survivalu”. Tam mogliście go poznać, jako człowieka który potrafił ożywić dawne techniki przetrwania ludów pierwotnych.

W książce skupia się na przygotowaniu, na owe „trudne czasy” i inne kataklizmy. Cody w swojej książce podaje instrukcje oraz ogólne założenia, jak robić zapasy, jak radzić sobie przy brakach w dostawach prądu/wody/gazu, i wiele innych przydatnych wniosków (np. Załatwianie potrzeb fizjologicznych przy braku wody w łazience po przez higieniczne pozbycie się zwłok). Ciekawe uwagi odnośnie pozyskiwania wody oraz pożywienia, już w czasie trwania kataklizmu. Cała książka okraszona humorystycznymi obrazkami, pozwala w sposób bardziej przystępny przyswoić nieraz trudne treści.
Autor wskazuje również na potrzebę jak największej samowystarczalności, lub bardzo małej zależności od zewnętrznych źródeł dostaw. Zachęca przy tym do zakładania własnych hodowli roślin, lub zwierząt. Oraz umiejętności naprawy urządzeń domowych, i przetwarzania/przerabiania już istniejących urządzeń.

Tytuł ten był pierwszym w Polsce?który podejmował się kompleksowym przygotowaniom na owe „trudne czasy”. Są w nim pewne braki, ale mimo to, książka jest warta uwagi i godna polecenia.Nadal można ją kupić, cena nie zabija. Jak w przypadku innych tytułów. Ja swój egzemplarz kupiłem krótko po polskiej premierze, w sieci księgarń na E. Płacąc przy tym sumę, nie przekraczając bodajże 45 zł.

Warto przeczytać, i posiadać.

PS: Nie czytałem jeszcze Begovic-a, ale odnoszę wrażenie, że jeżeli chcemy mieć jakikolwiek ogląd przygotowań na „trudne czasy”. Obie książki, Begovica i Lundina warto przeczytać i mieć.

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pt 08 kwie 2022, 13:01

Dzieki za recenzje i polecenie czytadla.
Nie wiem co znajde w ksiazce, ale zawsze to jakas szansa zeby czytaniem zluzowac lepetyne po pracy. :)
Ksiazka zamowiona wczoraj. Jak przyjdzie, to bedzie.

Pozdrawiam!
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 09 kwie 2022, 09:40

Zluzujesz Pietrow. Dzisiaj dzień ponury, wietrzny i deszczowy. Ciśnienie leci w dół i jednym okiem ogarniam dzieci, drugim przysypiam. Nastawiłem imbryk z kawą i zajrzałem do wnętrza książki Cody'ego. Już kilkanaście rozdziałów łyknąłem mimo słabego samopoczucia. Pierwsze skojarzenia ze sposobem pisania to Surwiwal po polsku autorstwa Kriska Kwiatkowskiego. Cody pisze lekko i odczuć można jego pogodę ducha, pozytywną. To nie jest nudna cegła i suchy podręcznik. Podoba mi się. Zobaczymy co dalej.
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 11 kwie 2022, 19:39

"...mam i ja!"
Bedzie czytane. NIe wiem czy dzisiaj, bo z lekka niezywy jestem. Ale chociaz dotkne kilku pierwszych stron!
Pozdrawiam
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”