Czarnobyl

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 01 sty 2023, 09:17

Kamil Dworaczek; W cieniu radioaktywnej chmury. Konsekwencje katastrofy czarnobylskiej w Polsce.

Kompendium pierwsze i dość kompletne wiedzy w interesującej nas kwestii czy? Wydawać milion (lub więcej) $ na schron, czy to jednak coś bardziej swojskiego np. ziemianka/piwnica wystarczy, czy olać temat. Są opracowania na wybuch bomby atomowej w Warszawie, czyli epicentrum i poszczególne koła rażeń można przenieść na mapę naszego zamieszkania i porównać zasięg. Koniecznie z mapą potencjalnych celów NATO i Federacji Rosyjskiej. Bowiem to skutki dalekosiężne (opad radioaktywny) są najgorsze przy wybuchu jądrowym i przy pomocy w/w książki można wysnuć bardzo prawdopodobne wnioski.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

ndz 01 sty 2023, 12:29

Książki nie mam ale może się przyda spis treści:
Obrazek[/url]
Obrazek[/url]
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 01 sty 2023, 14:05

Ja czekam na książkę, teraz są opóźnienia. Bardzo mnie interesują opisane w niej działania władz i profil ich działania a także reakcja ludzi w stosunku do zagrożeń. Powinno to rozjaśnić mi wiele z nurtujących pytań co do zagrożeń.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 02 sty 2023, 10:05

Troche nie w temacie Czernobyla / Pripyati, ale moze zainteresuje Was mozliwosc zrzucenia sobie wirtualnej bombki na pobliskie Wam miasto tudziez inny strategicznie ciekawy cel w Waszej okolicy i obserwacji symulowanych rezultatow? Daje to pewna mozliwosc uswiadomienia sobie zagrozenia i celowosci potencjalnych przygotowan.
Stronka pozwala wybrac moc ladunku (takze z listy znanych historycznie bombek typu Little Boy, ktory spadl na Hiroshime). W "Advanced options" mozna tez wybrac wysokosc wybuchu nad powierzchnia planety. To daje dosc ciekawy wplyw na wyniki symulacji.
https://nuclearsecrecy.com/nukemap/

Odnosnie samej Pripyati i Czernobyla: powstalo kilka dosc ciekawych filmow dokumentalnych, ktore odpowiadaja na niektore pytania. Na zyczenie moge udostepnic to, co mam z takich filmow.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

pn 02 sty 2023, 12:59

Przecież to stare jak świat z 10 lat temu już było.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 02 sty 2023, 13:09

Alez ja nie twierdze, ze to jakas nowosc. Jedyna sugestia na jaka sobie pozwolilem, to to, aby sie ludkowie pobawili i poogladali zasiegi poszczegolnych czynnikow razenia.
Bylbym ostrozny w stawianiu znaku rownosci miedzy "stare" i "wszyscy wiedza". Przykladowo ksiazka "O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego" pana Karola Darwina tez jest stara (rok 1859), a mimo to do dzis masa osob nie wie jak dziala ewolucja. Prawda?

Pozdrawiam
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

pn 02 sty 2023, 20:38

Pietrow pisze:
pn 02 sty 2023, 13:09
Alez ja nie twierdze, ze to jakas nowosc. Jedyna sugestia na jaka sobie pozwolilem, to to, aby sie ludkowie pobawili i poogladali zasiegi poszczegolnych czynnikow razenia.
Bylbym ostrozny w stawianiu znaku rownosci miedzy "stare" i "wszyscy wiedza". Przykladowo ksiazka "O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego" pana Karola Darwina tez jest stara (rok 1859), a mimo to do dzis masa osob nie wie jak dziala ewolucja. Prawda?

Pozdrawiam
Po prostu temat był już naprawdę wiele razy omawiany, ostatnio to narzędzie było użyte w wątkach o przetrwaniu wybuchu atomowego. No ale może mamy nowych memberów.
bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

wt 03 sty 2023, 07:10

Narzędzie stare, ale czasem stare info potrafi umknąć nawet starym użytkownikom, wiec dzięki za linka :)
ostatnio jak z tego korzystałem to zaczęliśmy z żoną od oceniania naszych szans biorąc pod uwagę miejscówkę gdzie mieszkamy (Wrocław - jest wyższa szkoła oficerska, kilka jednostek wojskowych a całkiem niedaleko zakłady chemiczne w Brzegu Dolnym) a skończyło się na sprawdzaniu jak dużą bombkę można by zrzucić na dom mojej teściowej żeby do nas nie dotarły skutki wybuchu... tak w ramach lekko czarnego humoru ;) :lol: :mrgreen:
zapraszam na bushmot.blogspot.com
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

czw 05 sty 2023, 11:06

Takie mi wpadło w oko... nie powiem ciekawe;

Zestaw mMałego.jpg

Jeszcze filmik na youtube;https://www.youtube.com/watch?v=zeyoJGqKbOQ


Jeśli zaś chodzi i symulowanie wybuchu to tak stron jest kilka do tego, tylko trzeba wiedzieć jaka jest planowana lista potencjalnych celów. Dodatkowo, czy wybuch jest na ziemi czy w powietrzu. Wybuch bezpośrednio na ziemi generuje znacznie większy opad radioaktywny w dłuższym czasie tzw chmurę radioaktywną. Wybuch w powietrzu jest bardziej niszczący ze względu na impuls elektromagnetyczny, natomiast jest czystszy o mniejszy opad radioaktywny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”