Zastosowanie prezerwatyw...

Metody osiągalne dzięki współczesnym narzędziom i wiedzy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wicih
Posty: 37
Rejestracja: śr 15 gru 2021, 16:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

śr 05 sty 2022, 21:47

...w mniej rzecz jasna oczywisty sposób. Jakiś czas temu jedna z Ukraińskich służb opublikowała zbiór zaleceń dotyczących przetrwania na wypadek konfliktu zbrojnego. Całość do wglądu w języku polskim tu

https://wiadomosci.poinformowani.pl/art ... -wojennych

Co ciekawe jedną z pozycji jakie należy zabrać do plecaka ratunkowego są prezerwatywy- wydaje się to oczywiste, koniec końców w domu są a większość ich właściwości w warunkach polowych ma porządne zastosowanie. Jednak polurkowałem i tych zastosowań jest nieco więcej niż myślałem. Poniżej wszystko co na ten moment wiem że można zrobić z kondomem :D (no, poza tym). Zachęcam do wrzucania rzeczy od siebie bo temat myślę ciekawy a i dość praktyczny

1. Przechowywanie wody - choć myślę że butelka nadaje się do tego bardziej a jest pod ręką pewniej niż gumka
2. Zabezpieczanie urządzeń np. przed wodą
3. Obwiązywanie opatrunków
4. Może służyć za zimny okład
5. Zabezpieczenie dłoni przed macaniem szkodliwych substancji
6. Podobno spławik do wędki
7. Proca - na to nawet ja nie wpadłem. Może i broń mało skuteczna ale zabawa pewnie przednia
8. Ogólnie opakowanie na żywność - kto właduje mandarynki w biedrze do kondoma ten jest kozak
9. Niezły zamiennik recepturki
10. Podobno można w tym przyrządzić jedzenie - choć nie mam pomysłu jaka jest tego użyteczność w warunkach polowych

Ode mnie tyle, jeśli macie jakieś pomysły lub wiedzę, dopisujcie
"Kiedy stalker zabiera się za opisywanie tego, co przez dzień widział, to trzeba zawsze wiedzieć: przegnie! Inaczej nudno by było."
~Wiktor Noczkin, "Ślepa Plama"
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

śr 05 sty 2022, 22:17

Zdecydowanie nie pomijalbym uzytkowaniem prezerwatyw zgodnie z przeznaczeniem? Dodal bym takie zastosowanie jako pierwszy punkt. W plenerze mozna calkiem fajnie uzyc TEGO zasobu w TEN sposob (jesli ma sie z KIM i GDZIE) 😁 W sytuacji silnego stresu takie uzycie moze poprawic samopoczucie, dac wole do przetrwania nastepnego dnia i odgonic czarne chmury z przestrzeni miedzy uszami.

A tak odrobine powazniej: Nalezy miec swiadomosc, ze prezerwatywy sa wewnatrz fabrycznie powlekane / nawilzane rozna ciekawa chemia, ktora w przypadku wielu zastosowan moze nieco przeszkadzac. Przykladowo nawilzony plynem plemnikobojczym opatrunek zakladalbym raczej tylko w przypadku ran w okolicach krocza. Majac taki opatrunek zalozony na glowe, czulbym sie **ujowo :P

Dla mnie doskonalym zastosowaniem prezerwatyw bylyby paczki swiateczne dla politykow. Dawalbym im tego jak najwiecej. Zeby sie, QRVA!, nie rozmnazali!
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

czw 06 sty 2022, 08:43

No dokładnie a taka malinowa, bananowa czy ananasowa po napełnieniu wodą ze strumyka od razu daje wodę owocową :lol:

Na poważnie; filtr do wody też z tego można zrobić, minimalizujemy wtedy ilość sprzętu, choć teraz mamy butelki składane, ba nawet kanistry...

Są również w sprzedaży prezerwatywy damskie :idea: i one trochę inaczej wyglądają, nie miałem jeszcze przyjemności używać :roll:

zabezpieczenie w terenie jedzenia-na miskę naciągamy prezerwatywę

zabezpieczenie telefonu przed zamoknięciem

założona na skarpetę zabezpiecza przed wodą, ale poci się stopa

zabezpieczenie broni

przenosząc wodę wkładamy prezerwatywę w skarpetę

Żarcie; można wlać podgrzane wodę/mleko wsypać płatki i gotowe, gotowanie wody to podobnie jak w butelce plastikowej da się wodę zagotować (jak nie ma nic innego pod ręką) Moża wodę zagotować również np w kurtce goretex lub przeciwdeszczowej, tu sposób Indian Północnoamerykańskich; kopiemy dół wykłądamy materiałem Indianie używali skór, wlewamy wodę i wkładamy tyle rozgrzanych w ognisku kamieni żeby woda się zagotowała i rosołek z witaminami gotowy
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

czw 06 sty 2022, 08:56

BoldFold pisze:
czw 06 sty 2022, 08:43
No dokładnie a taka malinowa, bananowa czy ananasowa po napełnieniu wodą ze strumyka od razu daje wodę owocową :lol:
Taaa... Tylko ze po takiej owocowej wodzie potem sie czlowiekowi przez dwa dni jajami odbija!
Znaczy... Odbija sie ustami, tylko ze z jajecznym posmakiem :) :)
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

czw 06 sty 2022, 10:41

No zabiłeś mi ćwieka :roll: Myślałem o nieużywanej prezerwatywie do wody smakowej, a potem dopiero, gdy już ugaszę pragnienie, przejść w tryb jej właściwego użycia :mrgreen:
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2589
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 09 sty 2022, 07:45

Czy aby gumka z lubrykantem nie będzie fajną podpałką :?:
Obrazek
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pn 10 sty 2022, 07:54

1411 pisze:
ndz 09 sty 2022, 07:45
Czy aby gumka z lubrykantem nie będzie fajną podpałką :?:
No co Ty? Toż to pożar w łóżku można wzniecić :shock: ???
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2589
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 21 wrz 2023, 06:05

A tak już całkiem serio :lol: używaliście? W surwiwalu, rzecz jasna. W edc moim bywała, ale to było edc miejskie :P Raczej widzę ją jako awaryjny materiał, gdy nic innego nie ma, niż produkt w swoim zestawie. Bo składane pojemniki, kompresowalne butelki i pojemniki. Bardziej wiedzieć, co można osiągnąć dzięki prezerwatywie, niż ją faktycznie nosić.
Obrazek
Szebora
Posty: 137
Rejestracja: śr 12 lip 2023, 12:31
Kontakt:

sob 23 wrz 2023, 16:42

Niezastąpiona z gipsem na łapie/nodze.. Człowiek się przynajmniej może wykąpać.

Za czepek też może posłużyć..

Nawet latarkę dobrze trzyma na łbie jak czołówka zdechnie.
Multum zastosowań. Ogranicza jedynie wasza kreatywność
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2589
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 23 wrz 2023, 16:52

Zamiast codofixa? Spoko, grzeje zapewne ale lepszy rydz niż nic ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Współczesny survival”