Krzesiwo UST Strike Force

Zapalniczki, zapałki i inne miotacze ognia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 18 wrz 2018, 22:04

IMG_1524-1.jpg
Chciałbym przedstawić wam krzesiwo którego nie noszę w EDC, nie używam go też zbyt często a w sumie użyłem tylko raz, nie kupiłem go także z myślą o wypadach outdoorowych, ani także nikomu na prezent.

WIĘC PO CO??? - Aby uratowało mi życie...

Nie obawiam się wojny nuklearnej, bo ta już nie nadejdzie. Moim największym wrogiem jest śnieg i mróz. Krzesiwo to zakupiłem własnie z myślą o nim.
Z reguły do rozpalania ogniska używam zapalniczki, lub zapałek. Ale zimą kiedy utknę w jakimś "zadupiu", w nieznanej okolicy i w poszukiwaniu pomocy dojdzie do takiej sytuacji, że będę musiał się ogrzać, zmarznięte palce nie pozwolą mi utrzymać zapałek a co dopiero uruchomić zapalniczki. Znacznie łatwiej będzie mi chwycić w dłonie coś dużego niż niewielkiego. I dlatego właśnie to krzesiwo. Ma ono duży pręt krzeszący średnicy 11mm i bardzo dobrą blaszkę / iskrownik. ponadto w obudowie znajduje się schowek na suche paliwo WetFire i takie już w nim mam schowane - otwarte wcześniej rzecz jasna, ale nie wyjęte z folii (wystarczy wyjąć rozgnieść nawet samą obudową krzesiwa i podpalić). Jest ono w kolorze pomarańczowym abym po zmierzchu łatwiej mógł je znaleźć gdyby wypadło gdzieś mi. Waży tylko, bądź aż 100g.

Leży na dnie mojej zimowej apteczki i czeka na swoją chwilę. Oby ten dzień nigdy nie nadszedł...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

sob 26 sty 2019, 10:13

a jak się sprawuje ? czy pręt nie jest za krótki ?
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 26 sty 2019, 17:35

No do największych nie należy. Nie mniej rozpala się nim dobrze. Daje fajny tłusty słup iskier. Wybrałem to krzesiwo jednak z innego powodu. Decydując się na zakup, miałem bardziej na uwadze jego gabaryty, a raczej możliwość pewnego chwytu zmarzniętymi rękoma. Nie znalazłem innego tak zbudowanego krzesiwa. Jest oczywiście odpowiednik Gerbera, jednakże pręt krzesiwa jest jeszcze mniejszy.
Obrazek
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

sob 26 sty 2019, 22:20

czyli spełnia Twoje oczekiwania i to jest najważniejsze .
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krzesiwa”