Spyderco Military

Nóż to narzędzie, noszę je wszędzie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

pn 24 wrz 2018, 15:00

Obrazek

Chciałbym dzisiaj omówić jeden z najlepszych noży składanych jakie w życiu miałem.
Duże, około 10cm ostrze, jeszcze większa rękojeść. Solidne wykonanie. Tytanowe okładziny uzupełniają wrażenie monolitu. W najgrubszym miejscu 4mm grubosći.
Pierwsze wrażenie po wyciągnięciu z pudełka -jaki on wielki!
Drugie wrażenie, po wzięciu do ręki - Ale jest lekki!
Wszystko zrobione jakby był monolitem. Wiem już na pewno że był to dobry wybór.

Wziąłem go w teren, aby zobaczyć jak się będzie spisywał.
Drewno ostrzy jak szalony. Dokładne rzeźbienie w drewnie, mimo rozmiarów, oceniłbym na 5+. Wiórki i feathersticks robi delikatne jak piórka. Z krzesiwa, mimo nierdzewki S30V, iskry krzesa duże.
Jedzenie przygotowuje nim się jak prawdziwym kuchenniakiem.
Czubek, no cóż, jest to nóż który był robiony z przeznaczeniem do walki.
Czubek ma ostry, jak igła, przez to delikatny. Aż ciarki przechodzą jak się pomyśli o przechodzeniu przez ciało.

Batonowania nie przeprowadzałem, bo składanych batonować nie wolno.
Blokady albo ostrze to nie głownia full tang, nie jest tak wytrzymała, kilka noży pękło mi malowniczo i nóż nadawał się na śmieci.

Moja wersja różni się od zaprezentowanej okładzinami, moje są tytanowe.

Podsumowując: jest to najlepszy folder jaki miałem. Kropka.
Jeśli ktoś szuka noża, który spełni wszystkie jego wymagania, a nie chce lub nie może nosić dużej klingi full tang, jest to dobry wybór. Jest to duży koszt (prawie tysiąc złotych), ale jest to też rodzaj noża który można zapisać w spadku.

Gorąco polecam.

Kolejny update po co najmniej roku używania, jak sprzęt dostanie mocno po dupie.
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

wt 25 wrz 2018, 00:46

jeżeli dobrze sprawdzam to jego cena to koło 900 zł ?
Chyba do 200-300 zł można znaleźć coś równie dobrego.
Obrazek
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

wt 25 wrz 2018, 07:57

Nie ma opcji znaleźć do 300 zł równie dobrego. Do 300 zł znajdziesz mniejsze foldery, świetnie wykonane, jak najbardziej, ale nie aż tak. Z tego zakresu polecam Ontario Rat 1, CRKT M21. Ale to wciąż nie to :)


To tak jak z samochodami.
Mercedes i Skoda też mają 4 koła i jeżdżą, dowiozą nas tam gdzie chcemy z punktu A do B.
Różnica jest w wykonaniu, wytrzymałości I niezawodności. Jak trzymam tego, to mam wrażenie że trzymam nieskładany nóż fulltang.
Może na jakimś zjeździe pokaże go Wam, pobawicie się nim i sami ocenicie czy warto :)
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 11 lis 2018, 21:28

Zacznijmy od tego, że Spyderco robi świetne noże. Nie ma co ukrywać, że niektóre handmade'y czy customy nie są tak dobre jak noże Spyderco. Miałem kiedyś Spyderco Tenacious'a i świetnie wspominam go. Niestety stało się z nim to samo co z Wengerem RangerGripem 88 - zgubiłem go.
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 26 sty 2019, 17:50

Ogólnie to macałem dziś tego knypka i musze Wam powiedzieć, że to naprawdę kawał noża. Co prawda blokada na frame lock'u jednakże wydaje się solidna. Kurcze jak tu Wojowniczce wytłumaczyć, no...
Obrazek
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

sob 26 sty 2019, 21:15

Szukałem solidnego noża, który mimo bycia folderem będzie miał zapas mocy jak najbardziej podobny do fixeda fulltang. I się udało. Nie mniej, to nie jest wciąż fixed i do znalazłem go na duuuuuużej wyprzedaży i okazji, a i tak mój budżet przez to oberwał bardzo mocno. Bardzo. Mocno.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 16 lis 2021, 04:43

Cześć

Miałem Spyderco Military w wersji combo, pierwszy wypust jaki wyszedł tego noża.

Tak nóż jest bardzo dobry, jako nożyk EDC/turystyczny sprawdzał się idealnie. Ostrze bardzo dobrze radziło sobie z drewnem , tekstyliami, sznurkami czy materiałem.

Miałem okazje kupić w naprawdę okazyjnej cenie, i niestety po 2-3 latach użytkowania ZGUBIŁEM.

Tak samo jak wcześniejszy CRKT M21 .... Który też sobie bardzo chwaliłem.

Dziś nosze taki duet ostrzy : Victorinox Outrider oraz wz.99 OSA

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 16 lis 2021, 06:51

Coś musi być na rzeczy z tymi Spyderco. Ja swojego Tenacious'a też zgubiłem. No ale ja gubię wiele rzeczy z ekwipunku. Lista byłaby długa.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrza”