Noże TAKUMITAK - dyskusja ogólna

Nóż to narzędzie, noszę je wszędzie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1104
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 07 kwie 2024, 12:53

Cześć!

Podczas Świąt miałem okazje obejrzeć nóż firmy TAKUMITAK. Chrześniak kupił, w ramach punktów z pewnej sieci sklepów.

Co mnie zadziwiło , że w cenie między 120-350 zł (zależnie od modelu) , dostajecie nóż w full tang , wymienną rękojeścią (druga w zestawie) oraz całkiem fajną pochwę do nożyka.

Nóż zrobił na mnie relatywne dobre wrażenie w stosunku do ceny jaką trzeba za niego zapłacić.

Zdjęcie nożyka macie w poście.

Link do noży w sieci sklepów na M : https://militaria.pl/brands/takumitak

Myślę nad modelem Easy Night Black. Cena nie zabija.


Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

ndz 07 kwie 2024, 19:53

SilesiaSurvival pisze:
ndz 07 kwie 2024, 12:53
[...]
Myślę nad modelem Easy Night Black. Cena nie zabija.
Cena nie zabija bo w sumie to chińska stainless steel - 3Cr13i pewnie tam odbywa się produkcja. Plasuje się poniżej zwykłej 420. Jest znacznie gorsza od też chińskiej 8Cr13Mov która jet porównywana do japońskiej Aus8.
Noże na pewno podołają zadaniom, najwyżej częściej się będzie podostrzać.
Bardziej polecam noże ale z D2. Co prawa D2 ma większy problem z łapaniem rdzy, ale agresja cięcia jest lepsza.
No i cena też nie jest wysoka tego samego producenta.
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Maślak13
Posty: 267
Rejestracja: wt 20 lip 2021, 22:07
Lokalizacja: 21-300
Kontakt:

ndz 07 kwie 2024, 22:15

Powiem tak , wiadomo że są noże z zajebistej stali . Niestety ceny rosną a jeden ma pieniążków na zabawki więcej drugi mniej. Lepszy więc tani chińczyk w kieszeni niż cudo w sklepie za szybą .
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

pn 08 kwie 2024, 17:06

Maślak13 pisze:
ndz 07 kwie 2024, 22:15
Powiem tak , wiadomo że są noże z zajebistej stali . Niestety ceny rosną a jeden ma pieniążków na zabawki więcej drugi mniej. Lepszy więc tani chińczyk w kieszeni niż cudo w sklepie za szybą .
Dokładnie tak...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1104
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 08 kwie 2024, 18:07

Cześć
Maślak13 pisze:
ndz 07 kwie 2024, 22:15
Powiem tak , wiadomo że są noże z zajebistej stali . Niestety ceny rosną a jeden ma pieniążków na zabawki więcej drugi mniej. Lepszy więc tani chińczyk w kieszeni niż cudo w sklepie za szybą .
Po zgubieniu dwóch noży których cena sięgała prawie tysiąca złotych. Wychodzę z założenia że nie ma co przepłacać :) Zarówno jeżeli chodzi o „nóż do lasu” jak i „EDeCowe ostrze”.

Z @Maślak13 , z Ganzo jestem bardzo zadowolony :) Mimo że wielu mówi że to „złodziejskie Spyderco”

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 514
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

pn 08 kwie 2024, 18:22

SilesiaSurvival pisze:
pn 08 kwie 2024, 18:07
[...]
Z @Maślak13 , z Ganzo jestem bardzo zadowolony :) Mimo że wielu mówi że to „złodziejskie Spyderco”
Też zgubiłem i już od paru ładnych lat za edc służy mi Sanrenmu Land 9103 ze stali 12c27 (chiński Sandvik). Coś w stylu a'la sebenza sprawdza się znakomicie...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Ramzan Szimanow
Posty: 1878
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

wt 09 kwie 2024, 11:55

Maślak13 pisze:
ndz 07 kwie 2024, 22:15
Powiem tak , wiadomo że są noże z zajebistej stali . Niestety ceny rosną a jeden ma pieniążków na zabawki więcej drugi mniej. Lepszy więc tani chińczyk w kieszeni niż cudo w sklepie za szybą .
Dlatego ja preferuje węglówkę. Cena jest umiarkowana a stal dobra.
To ma działać nie wyglądać, więc że czasem gdzieś jakiś nalot się pojawi i trzeba go zetrzeć czyścikiem do rur?
Życie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrza”