Drążek do ćwiczeń

Kwestie dotyczące wysiłku fizycznego i treningu, dzięki któremu poprawimy swoje możliwości fizyczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2608
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 13 sty 2024, 22:03

Czołgiem.
Miałem ostatnio pomysł i w końcu go zrealizowałem. Kupiłem dwa zawiesia holownicze i przerzuciłem przez belkę pod dachem. Jak widać, starej rurki od wody nie wyczyściłem jeszcze z farby i zaprawy :lol: co nie przeszkodziło mi sapać i ziać jak pies po bieganiu w upalny dzień, gdy zrobiłem kilka podciągnięć, zarówno całego ciała jak i nóg. Do tej pory nie było mi dane zbyt wiele ćwiczyć na drążku i dlatego zapytam Was: jakieś sprawdzone i dobre ćwiczenia znacie i polecacie? Tudzież ktoś może rozpisać jakiś program na tamto czy owamto? Ja wiem, że w necie znajdę coś dla siebie ale może ktoś ma własne doświadczenia i będzie chciał się podzielić

IMG_20240113_215828.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1111
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 06:34

Cześć

Swego czasu podczas egzaminów z wf w wojsku miałem gigantyczny problem …… nie potrafiłem się podciągać. Pytając się starego kapitana , jak zacząć się podciągać. Mówi:

„nie nauczysz się podciągać nie wisząc na drążku”

Kilka rad jakie zapamiętałem.

1. Na początku kazał wisieć na drążku. Żeby wyrobić mięśnie odpowiedzialne za pewny i silny chwyt. Jak mogłem wisieć Ok 60 sekund bez znacznego wysiłku ta partia mięśni była już przygotowana do wysiłku.
2.Brzuch , jak już trenowałem do tego swobodnego zwisu. Można trenować mięśnie brzucha. Podnosząc nogi (proste) na wysokość barków , lub próbując dotknąć dłoni czubkami butów na drążku. W moim przypadku 20-22 powtórzenie były wystarczające.
3. Naskok na drążek , naskakujesz na drążek do położenia takiego jakbyś się już podciągnął. Oraz powoli się opuszczasz. Im wolniej tym lepiej.
4. Podciąganie z wsparciem, może to być guma do ćwiczeń , ktoś może cię złapać za nogi i pomagać wykonać podciągnięcie lub kładziesz stabilny przedmiot na którym opierasz zgięte nogi (stół , ławeczka do ćwiczeń z gryfem) i wykonujesz podciągnięcia.
5.Trening górnych partii ciała :
-wyciskasz sztangę z obciążeniem nad głowę opuszczając za głowę lub przed głowę , lub na przemian.
-ruchy okrężne ciężkimi przedmiotami , na wysokości głowy , ósemki , wyciskanie itp
-szwedzkie pompki , z podporą lub bez.

Rady starego kapitana okazały dobre.

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Saracen
Posty: 148
Rejestracja: ndz 29 sty 2023, 15:45
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 09:58

SilesiaSurvival pisze:
ndz 14 sty 2024, 06:34

2.Brzuch , jak już trenowałem do tego swobodnego zwisu. Można trenować mięśnie brzucha. Podnosząc nogi (proste) na wysokość barków ,
Robię coś podobnego tylko że podczas ćwiczenia nie zwisam swobodnie( nawet by się nie dało bo drążek jest zamontowany w futrynie drzwi) tylko się podciągam i dopiero wtedy wykonuje podnoszenie nóg. Bardzo dobry sposób na ćwiczenie mięśni brzucha. Przy wszelkich 6 Weidera czy nawet zwykłej desce po jakimś czasie zaczynały mnie boleć plecy. Przy drążku tego problemu nie ma.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2608
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 10:19

Swój zawiesiłem na wysokości 242 cm, tak aby móc luźno zwisać nad ziemią i nie zawadzać stopami o podłoże. Muszę więc lekko się unieść na palcach, aby go dosięgnąć. Wydaje mi się to optymalne, ale czas pokaże.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1111
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 10:28

Cześć
1411 pisze:
ndz 14 sty 2024, 10:19
Swój zawiesiłem na wysokości 242 cm, tak aby móc luźno zwisać nad ziemią i nie zawadzać stopami o podłoże. Muszę więc lekko się unieść na palcach, aby go dosięgnąć. Wydaje mi się to optymalne, ale czas pokaże.
Bardzo dobrze :) Najbardziej optymalne, nie musisz używać podskoku lub krzesła żeby dosięgnąć drążka.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2608
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 10:32

Gdyby nie zadaszenie na zewnątrz, musiałbym kupić gotowy drążek i montować w futrynie, co nigdy mi nie pasowało za bardzo.
Co do luźnego zwisu :lol: jak podałeś za radą kapitana, faktycznie, też mi to kiedyś ktoś mówił ale wyleciało z głowy. Dzięki za przypomnienie i inne rady. Z czasem może ułożymy jakieś plany ćwiczeń dla Przygotowanych.
Obrazek
Ramzan Szimanow
Posty: 1886
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 14 sty 2024, 13:35

Świetne ćwiczenie. Nie tylko siłowe i ogólno rozwojowe.
Ale nastawia i trzyma w kupie kręgosłup.

Na początek?
Spinaj łopatki i staraj się pracować jak najwięcej plecami.
Zaczynający/wracający po latach do ćwiczeń na drążku często o tym zapominają.
No i techniczne podnoszenie.
W zwisie podkurcz nogi do tyłu.
Podnosząc się dynamicznie podrzucasz kolana pod brzuch.

Mniej podciągnieć w serii, za to więcej.
Przechodząc koło drążka krzątając się po domu, seryjka.

Dobrą metodą treningową jest też piramida.
Podciągasz się raz. Puszczasz.
Potem dwa, puszczasz.
Tak do swojej maksymalnej ilości powtórzeń.
Potem "zejście", seria o jedno podciągnięcie mniej od maksimum. Seria o dwa mniej itd do jednego podciągnięcia. 😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kondycja”